تبلیغات
نمایندگی لوئی پاستور - کارگاه های آموزشی کنگره 60 ویژه همسفران
کارگاه های آموزشی کنگره 60 ویژه همسفران
دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت 22:47 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه | ( نظرات )

 به نام قدرت مطلق الله

جلسه سوم از دوره ی یازدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی لوئی پاستور ویژه ی همسفران در روز دوشنبه 96/11/2 با دستور جلسه ی" وادی پنجم و تاثیر آن روی من"با استادی خانم فاطمه نگهبانی خانم مرضیه و دبیری خانم وحیده راس ساعت 16:00 آغار به کار کرد.                                                                                                           

                                                                             

     :خلاصه سخنان استاد

خدا را شکر میکنم ازینکه در خدمت شما عزیزان هستم .دستور جلسه ی این هفته وادی پنجم است که در  جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه توام با رفتن و رسیدن آنرا کامل مینماید.ماه مهر که میشود ما هم از اول کتاب عشق شروع میکنیم چهارده وادی را که قرار است من و مسافر من را به آرامش برساند البته اگر   توام با حرکت وعمل کردن باشد

چهار وادی را پشت سر گذاشتیم که در آن تفکر را آموختیم.باید بگویم من اصلا تفکر کردن بلد نبودم خیلی فکر میکردم ولی نمیدانستم معنی تفکر چیست .در کنگره یاد گرفتم که چگونه تفکر کنم.در چهار وادی اول آموختیم چگونه تفکر کنیم به چه موضوعاتی تفکر کنیم ویا روی چه چیزهایی تفکر نکنیم.و در وادی چهارم یاد گرفتیم که مسئولیت را هم به خداوند ندهیم.همه ی مسئولیتها به عهده ی خودمان است من گاهی توکل کردن را با مسئولیت دادن به خدا اشتباه میگرفتم گمان میکردم توکل میکنم اما مسئولیت امورم را به خدا واگذار میکردم.
در وادی پنجم یاد میگیریم که آن یاد گرفته ها و تفکرات را از قوه به فعل درآوریم و بتوانیم عملی کنیم.من به خیلی چیزها تفکر میکنم اما عملی کردن بعضی از آنها از توان من خارج است و بهتر است بگویم از توان من خارج نیست بلد نیستم و نمی توانم.در کنگره من آموختم همه چیز یاد گرفتنیست حتی خود یادگیری هم یاد گرفتنیست.جناب مهندس میگویند برای اینکه تفکرات را از قوه به فعل درآوریم باید از ترس نگرانی ،اضطراب ،از عدم اعتماد به نفس دوری کنیم.تا بتوانیم ساختارهایی که قرار است بسازیم را عملی کنیم.
چگونه باید به اینها برسیم چگونه من میتوانم از ترسها و نگرانیها دور شوم و تفکر سالم و گفتار سالم و کردار سالم داشته باشم.؟
ما همزمان در سه جهان زندگی میکنیم یکی جهان فیزیکی و قابل لمس یکی جهان خواب که شبیه جهان پس از مرگ است ودیگر جهان ذهنی .که دراین وادی اشاره ی جناب مهندس بیشتر روی جهان ذهنی است.ما در ذهنمان هم زندگی میکنیم خیلی چیزها را در ذهن انجام میدهیم اما آیا میتوانیم در جهان فیزیکی هم انجام دهیم.این نیاز به آموزش دارد و باید یاد بگیریم که چگونه ساختارهای ذهنی را در جهان خاکی به فعل تبدیل کنیم.
اول باید از ترس و اضطراب در بیاییم و افکارمان را سالم کنیم و بعد گفتارو کردارسالم داشته باشیم.باید خود را تزکیه و پالایش کنیم از ضد ارزشها دوری و به ارزشها بپردازیم تا به آرامش برسیم برای رسیدن به آرامش نیاز به چندین پله است که مهندس نام بردند اول دوری از ضد ارزشهاست . در سرزمینها و ممالک مختلف ارزشها و ضد ارزشها با هم فرق میکند و این بستگی به این دارد که ما کجا زندگی میکنیم و در فرهنگ ما چه چیزهایی ضد ارزش است اما چیزهایی هم هست که حتی بی دین ترین و بدترین انساها و خرد جهانی به آن اعتقاد دارد که ضد ارزش هستند مانند دروغ گفتن ،دزدی کردن و ... که ربطی به دین و مذهب و فرهنگ یک کشور ندارد.
مرحله ی بعد خودداری است جایی که تشخیص نمیدهیم کاری درست است یا خیر .مرحله ی بعد قناعت است که قناعت را با خساست اشتباه نگیریم .مرحله ی بعد صبر است همان که ما حدوده 11 ماه با مسافرمان می آییم و میرویم و کتابها را میخوانیم و به راهنما گوش میدهیم ،این یعنی صبر همراه با تلاش و کوشش.مرحله بعد تجسس قضاوت و غیبت است که تجسس دخالت در کار دیگران است که در ادامه منجر به قضاوت و غیبت میشود.مرحله ی بعد پس انداز است که ذره ذره جمع میشود و جایی به درد میخورد، حتی میتوانم به زمین کنگره کمک کنم و در مرحله ی بعد توکل و رضا و تسلیم است توکل کردن یاد گرفتنی است اینکه صبر داشته باشیم وآرامش و بتوانیم به خدا توکل کنیم .رضا در جایی که خداوند چیزی را میدهد که به نفع من هست و من راضی هستم اما تسلیم برای زمانیست که خیلی چیزها به نفع من نیست و انشاله به این مرحله برسم که در این موقعیت تسلیم باشم.


نگارش :همسفر سمیه
لژیون:خانم سمیه لژیون سوم

 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: