مصاحبه با ایجنت محترم شعبه لویی پاستور
چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت 19:24 | نوشته ‌شده به دست میلاد کشفی | ( نظرات )
**به نام قدرت مطلق الله**

در گوشه و کنار این شهر بزرگ انسانهایی هستند که با تمام وجود برای رهایی مصرفکنندگانی که خواهان رهایی هستند سال ها خدمت خالصانه می کنند، یکی از این انسانها که در غرب تهران مشغول فعالیت است جناب آقای محمد هستند.

سلام آقای احمدی , لطفا خدتون را معرفی کنید .
- سلام دوستان محمد هستم یک مسافر 14 سال تخریب داشتم آنتی ایکس مصرفی تریاک قرص شربت (شربت گیاهی که از عطاریها تهیه میکردم) به مدت 10ماه و 2روز سفر کردم به راهنمایی راهنمای عزیزم آقای زرکش رشته ورزشی فوتسال تیراندازی با کمان . رهایی از دام مواد حدود 6سال نیم . 10 ماه هم سفر نیکوتین کردم به راهنمایی راهنمای عزیزم رامین سعادتجو و رهایی سیگار هم 4سال و 2 ماه . 


ممنون . مدت حضور شما در کنگره چقدر است ؟
_ حدود 7سال نیم 
مرسی . آقای احمدی در چه جایگاه هایی خدمت کردید ?
_  دوره دبیری را گذراندم در شعبه استادمعین .دوره نگهبانی را گذراندم در شعبه سعادت آباد (لویی پاستور) .دوره مرزبانی رو هم در شعبه لویی پاستور سپری کردم . دوره کمک راهنمایی رو هم در حال انجامش هستم . کمک راهنمای لژیون سیگار هم هستم و در حال حاظر هم خدمت ایجنتی نمایندگی لویی پاستور به من واگذار شده . 
متشکرم . مدت زمان خدمت شما در مقام ایجنتی چقدر بوده ? 
_ دوره ایجنتی حدودا 14 ماه است و من فکر میکنم چیزی حدود 4 ماه از خدمت من میگذرد و فعلا در دوره سعی و خطا هستم یعنی یه جورایی خودم در این خصوص کسب تجربه میکنم و توی ای 4 ماه متوجه شدم جنس خدمت ایجنتی با باقی خدمتها متفاوت است و چون در لحظه باید به چند قسمت مشرف باشی مثل اوتی و نشریات که مستقیما زیر نظر ایجنت فعالیت میکنن و باقیه مسئولیت هاش باعث شده جنس این خدمت با سایر خدمتها متفاوت باشه و نیاز به یک تمرکز و حضور ذهن داره و مثل باقی خدمتها خود خداوند باید کمکمان کند .
مرسی آقا احمدی لطفا از احساستون در این مقام برامون بگویید ؟  
_ خوب تغییر جایگاه همیشه خوشایند است . ما با تجربه تغییر جایگاه در کنگره آماده بردن تغییر به زندگی ما میشیم . اگر من در کنگره مرزبان هستم مهم اینه که در منزل خودم هم مرزبان باشم و از مرزهای خانه ام بتونم محافظت کنم . اگر در کنگره کمک راهنما هستم باید بتوانم در خانه خودم هم  همانگونه باشم . همینطور در محل کار و اجتماع . کنگره این امکان رو به من داده تا در اینجا مانور بدم و تمرین کنم تا در زندگی بتوانم آنهارا درست انجام دهم . این خدمتهم یک جایگاه جدیدی است و مرا تمرین میدهد برای بیرون از کنگره 

ممنون . کدام جایگاه برایتون سختر بود ؟
_شروع خدمت همیشه سخت است و در ابتدای خدمت باید یک سری تجارب را کسب کرد . خدمت کمک راهنمایی شروعش برای من کمی سخت بود . البته استاد سردار جمله ای دارن که میگن در بعضی مواقع این کلمات سخت و سهل در کنار هم آورده میشوند و اون القلعاتی که در طی مسیر به ما میشه اون سفر رو برای ما سهل و آسان میکند . در انجام خدمت وقتی شروع به خدمت میکنید هیچکس دوست ندارد اشتباه کند ولی اشتباه مطمئنا پیش خواهد آمد و اینها آموزش هایی هستند برای ما و خدارا شکر میکنم و خودش هم کمک میکند و تا اینجای مسیر خدمتم خیلی سخت نبوده . 
 میتونم نظرتون رو راجع به شعبه لویی پاستور بدونم ؟
_ من در شعبه آکادمی متولد شدم ولی بزرگ شده شعبه لویی پاستور هستم و خدمتم رو در شعبه لویی پاستور شروع کردم من از ماه سوم رهایی مرزبان شعبه لویی پاستور بودم , کمک راهنما بودم و به مدت 2 سال رفتم شعبه آکادمی و دوباره برگشتم به این شعبه و این شعبه مثل خانه دوم من میمونه .
متشکرم . آقای احمدی شرایط خدمت ایجنتی چه چیزهایی هست ؟
_ شرایط این خدمت اینه که شما حداقل باید یک مدت از رهاییتون گذشته باشه و حداقل آزادمرد شده باشید باید دوره مرزبانی رو گذرانده باشید . کسی که دوره مرزبانی را می گذراند یعنی توانسته یک دوره فشرده مدیریت بحران رو در بالاترین سطح بگذراند . چون با وجود این همه مصرف کننده جمع کردنشان کنار هم کار خیلی سختی می باشد  و با اتفاق این مقدمات کمکم به عنوان ایجنت شما را انتخاب میکنند . راجع به شرایطش هم مهندس همیشه می گویند وقتی خدمتی در کنگره به شما پیشنهاد میشود شما اصولا آمادگی ذهنی برای اون خدمت را نداری و همیشه شما غافلگیر می شوید و همین اتفاق برای من افتاد و وقتی این جایگاه به من پیشنهاد شد من هم غافلگیر شدم . 
مرسی و نظرتون راجع به خدمتگذاران شعبه لویی پاستور چیه ؟
_ خدمتگذاران این شعبه یا هر یک از شعبات کنگره 60 همگی عزیزند . چون خدمت کار هرکسی نیست و خدمت به بندگان خداوند یک توفیقی است که فقط خود خداوند آنرا در اختیار انسان میگذارد ولاغیر . یعنی هیچکس در این جایگاه ها قرار نمیگیرد مگر اینکه خداوند بهش عنایت کند . تمامی خدمتگذاران چه در این شعبه و چه در شعبات دیگر دوست داشتنی هستند . 
آیا پیامی به اعضای شعبه دارید؟
_ پیام ما نه تنها به اعضای شعبه بلکه به تمامی انسانها پیام صلح و پیام احیا شدن است . هر خدمتی و هر جایگاهی یک ادبیاتی برای خود دارد . مثلا ادبیات ما در برخورد با بزرگترها قانون احترام است ادبیات جنگ ویرانی و فریب است و ادبیات خدمت به نظر من میتونه رساندن پیام صلح و رهایی باشه به تمام انسانها . اسم کنگره جمعیت احیا انسانی کنگره 60 است و ما هم همین کار را انجام میدهیم . درمان اعتیاد یک بخش کوچکی است و من میگویم درمان اعتیاد یک بهانه است و خیلی از ما به بهانه درمان اعتیاد وارد کنگره میشویم ولی سر از جاهای دیگر درمی آوریم . یک بار یادم می آید آقای کوورش آذرپور گفتند ما سر 2 بست تریاک آمدیم کنگره داشتیم 2بست تریاک میکشیدیم و آمده ایم اینجا و گیر کردیم و سر از جاهای دیگری درآوردیم . و در ادامه هم مشخص نیست به کجا می رویم ولی به هرکجا که می رویم جناب مهندس دارن مارو رهنمون می شوند و هر کجا که می رویم مطمئنا جای خوبیه . 
مرسی و اما سخن آخر :
_ سخن آخر که همون سخن آخر کنگره است یعنی آنچه باوراست محبت است وآنچه نیست ظروف تهیست . ما همه دور هم اینجا جمع شدیم و من چند روز پیش وقتی با یکی از خدمتگذاران که تصمیم گرفته بود یه چندوقتی برود و به کارهای خودش برسد صحبت میکردیم نمیدونم چرا یاد یکی از پیامهای مهندس در یکی از هفته های کمک راهنمایی افتادم و پیام این بود که شاید میلیون ها سال زمان برده باشد تا ما اینگونه دور هم جمع بشویم و کسی که از این حلقه جدا بشود شاید میلیون ها سال زمان ببرد تا دوباره برگردد به حلقه . خواست خداوند لطف و مغفرتش شامل حال ما شده و آمده ایم در این حلقه قرار گرفتیم و این هم موقتی است و دائمی نیست و چه بهتر که بتوانیم حداکثر استفاده را از این فضا بگیریم که شاید خیلی زود دیر بشود . و از اینکه در خدمت شما بودم خوشحالم . ممنون .
خبرنگار و نگارنده:علیرضا لژیون 3

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عباس پنجشنبه 26 بهمن 1396 06:39
سلام
خسته نباشید و خدا قوت به همه خادمین و مسئولین کنگره مخصوص دوستانی که بروز رسانی سایت رو انجام میدن.
خداقوت
مهران یکشنبه 8 بهمن 1396 13:14
مصاحبه ی خیلی خوبی بود. بعنوان یه خدمتگزار کوچیک تو شعبه ی لویی پاستور باید بگم از وقتی اقای احمدی در مقام ایجنتی خدمت میکنن واقعا شور نشاط ارامش و صلح در شعبه بیشتر احساس میشه. واقعا تبریک میگم به اقای احمدی که با وجود تمام گرفتاریها اما سطح انرژیشون همیشه مثال زدنی بوده. از نگارنده ی عزیز تشکر که وقت گزاشتید
علیرضا جمعه 6 بهمن 1396 08:36
خدا قوت ممنون از زحماتتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات