مصاحبه با دیده بان محترم سرکار خانم آنی
سه شنبه 29 اسفند 1396 ساعت 17:29 | نوشته ‌شده به دست صادق عیوضی | ( نظرات )

*** به نام قدرت مطلق الله***

سلام عرض میكنم خدمت شما،خیلی ممنونم از اینكه پذیرفتید در این گفتگو شركت كنید. ورود شما را به شعبه لویی پاستور خوش آمد می گویم و از اینكه با شما گفتگو می كنم بسیار خوشحالم آخرین روز از هفته دیده بان را خدمت شما تبریك عرض می كنم و از خدمات شما در این بخش قدردانی می كنیم. 


باتوجه به اینكه در آستانه ورود به روز زن و روز مادر هستیم لطفاً نظر خودتان را نسبت به این جایگاه بفرمائید؟
جایگاه مادر خیلی بالاست. من به تازگی مادرم را از دست داده ام واقعاً فقدانش را حس می كنم و از تمام بچه ها می خواهم كه قدر مادرشان را بدانند و احترامش را داشته باشند و تا آخرین لحظه ای كه زنده هستند به آنها خدمت كنند.

-در خصوص روابط مسافر و همسفر در كنگره و مشكلاتشان در ابتدای ورود به كنگره شما چه راهكاری را پیشنهاد می دهید؟

یك فرد مصرف كننده كه یك عمر یك چیزی را پنهان كرده از پدر و مادر،همسر،خواهر بهر حال خودش را راضی كرده است كه بیاید سفر كند. این مشكلات هست و گریزی از آن هم نیست ولی از زمانی كه وارد كنگره می شود باید سعی كندكه اینها را از زندگی روزمره اش حذف كند و به راستی و درستی پناه ببرد و اعتماد آنها را جلب كند و در راستای درستی حركت كند كه آنها علاقه ای كه دارند بتواند نشان دهند و كمكش كنند .

-برای درمانی كه در كنگره اتفاق می افتد در مقایسه با سایر روش ها شما چه تعبیری دارید؟

روش های دیگر كه درمان نیست یك جور كلاه شرعی سر خود گذاشتن است و دور زدن خانواده هاست درمان در كنگره ٦٠ معنای واقعی اگر شخص بخواهد صورت می گیرد و تا به حال هم درمانی نبوده است از بدو بشریت.ما خیلی ملت خوش شانسی هستیم كه چنین چیزی نصیب ما شده است كه درمان به این صورت ،صورت گرفته و ادامه دارد اگر قدرش را بدانند و این راه را بروند قطعاً به درمان میرسند.

 

- بعضی از همسفران نسبت به حضور خودشان در كنگره موضع گیری می كنند و استدلالشان هم این است كه شخص دیگری مواد مصرف كرده و باید خودش هم در این جلسات حاضر شود و ما نیازی به این كلاسها نداریم نظر شما نسبت به این دیدگاه چیست؟

(با خنده) از حضورشان مشخص بود كه چقدر نیاز دارند.ببینید آنها در جایگاهی نیستند كه الان همچنین نظری بدهند آنها الان فقط می توانند شما را حمایت كنند وقتی حمایت كردند و نتیجه حمایت را دیدند آن زمان می فهمند كه اشتباه فكر می كردند شما نیاز به كمك دارید مثل بچه ای كه هنوز راه نیفتاده و چهار دست و پا راه می رود هر كسی اشتباه می كند هر كسی در یك مقطعی ممكن است اشتباه كند ولی ما می گوییم كه صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاری است پس باید كمك كنیم كه آن فعل گذشته از بین برود بعضی ها می آمدند پیش من و می گفتندخانم آنی ما كه همسفر نداریم واقعاً هم نداشتند من می گفتم از همین الان فكر كنید من همسفرت هستم حالا برو سفر كن و روز رهایی هم من به عنوان همسفر معرفی می شدم.

-زیباترین اتفاقی كه در كنگره مشاهده می كنید چیست؟

زیباترین اتفاقی كه می افتد و من را از صمیم قلب خوشحال می كند كه هم می توانم بخندم و هم گریه كنم رهایی بچه ها است.

- متشكرم لطفاً یك جمله نسبت به هر كدام از جایگاه های كه عنوان می كنم بفرمایید؟

سفر اولی ها: راه درازی دارند سرسری نمی شود گذشت

سفر دومی ها: سفر دومی ها باید مراقب باشند و راه درست بروند فعل را تمام عیار انجام بدهند هر چه جلوتر بروند پویا تر می شوند.

كمك راهنماها: كمك راهنماها وظیفه دارند به تمام چیزهایی كه آموخته اند خودشان عمل كنند و خودشان انجام بدهند آنها هستند كه مفهوم درمان را فهمیده اند و باید به دیگران منتقل كنند.

همسفران: همسفران اگر كمك كنند جایگاه خیلی خوبی دارندو در واقع خانواده را نجات می دهند

-نگاه شما نسبت به سختی ها و تاریكی هایی كه یك انسان تجربه می كند چیست؟
من در مورد تاریكی خودم می توانم صحبت كنم من هم در زمان خودم خیلی سختی كشیدم خیلی سخت بود چون تنها ولی خروج از این تاریكی امكان پذیر بود.

اگر اجازه بدهید یك سوال متفاوت و كمی خصوصی تر در مورد گذشته تان بپرسم در گذشته زمانی كه جناب مهندس درگیر اعتیاد بودند در اوج مشكلات و سختی ها قرار داشتید ،آیا در آن روز می توانستید تصور كنید روزی به این جایگاه ارزشمند برسید؟
خیر،كسی قبلاً این راه را امتحان نكرده بود ما فقط دنبال راهی بودیم كه نجات پیدا كنیم و این لطف خداوند بود كه امروز به این برسیم یكی از اعجازی كه در مطالب كنگره وجود دارد این است كه با یك زبان ظاهراً ساده مطالب را بیان می كند ولی تأثیر گذاری بسیار زیادی دارد به نظر شما دلیل این تأثیر گذاری چیست؟

دلیلش این است كه این كلمات آسمانی است و این كلمات دهان من و مهندس نیست ایت كلمات از یك جای دیگری آمده كه به دلها می نشیند و تأثیر گذاری زیادی دارد

-لطفاً در مورد هركدام از موضوعاتی كه خدمتتان عرض می كنم یك جمله كوتاه بفرمایید:
مهندس دژاكام : چون همسرم هستند نمی توانم زیاد از ایشان تعریف كنم ولی یك انسان بی نظیر هستند.
كتاب عشق: واقعاً كتاب عشق را آقای مهندس یا همه ی وجودش نوشته است.
امید: اگر كسی امید نداشته باشد همان روز مرده است.
خدا: در مورد خداوند هیچ چیزی نمی توانم بگویم چون همه جا هست و هیچ جا نیست ما الان خدا را داریم در صورتی كه الان بی خدایی مد شده است به قول جناب مهندس اگر خدا را حدف كنید جای آن چه چیزی می گذارید خداوند تمام وجود ماست در تك تك سلول های ماست.

-لطفاً یك جمله خطاب به كسانی كه درگیره اعتیاد هستند و با كنگره ٦٠ آشنا نیستند و ممكن است مصاحبه ما را ببینند بفرمایید:
اگر حقیقت راه را می خواهند بفهمند ، همان نوشتارها حقیقت را به آنها نشان می دهد.
-
به نظر شما چطور می شود به حال خوش رسید؟

ما نباید منتظر باشیم تا حال خوش بیاید سراغ ما هر انسانی كه احساس خوبی دارد ، انسانها را دوست دارد و كارهای خوب انجام می دهد، هر روزش حال خوش است

-لطفاً حس خودتان وجناب مهندس را نسبت به اعضای كنگره ٦٠ بفرمایید؟
معلوم است كه حس ما چیست حال خوش خودمان را از درمان شما داریم من وقتی یك جوان مثل شما را می بینم كه اعتیاد دارد، من به جای چشم هایم قلبم گریه می كند برای اینكه من این راه را رفته ام و تمام سختی های این راه را می فهمم و درك می كنم .

-لطفاً در آخر اگر حرفی دارید بفرمایید؟
من امیدوارم كه اگر كسی هنوز به آن نقطه نرسیده است كه بیاید و درمان شود ، زودتر به آن نقطه برسد.
خیلی خیلی از شما تشكر می كنم كه قبول كردید در این گفتگو شركت كنید.
برای من باعث افتخار بود ، انشاالله سایه شما و جناب مهندس روی سرمان باشد.مصاحبه کننده:مسافر مصطفی 

نگارنده : مسافر محمد صادق 

منبع:وبلاگ شعبه لویی پاستور 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic