مصاحبه با آقای علیرضا زرکش دستیار محترم دیدبانان
سه شنبه 24 شهریور 1394 ساعت 10:22 | نوشته ‌شده به دست محمد هیبتی | ( نظرات )
به نام خدا

در حاشیه برگزاری انتخابات مرزبانی شعبه سعادت‌آباد فرصتی دست داد تا گفتگویی داشته باشم با دستیار محترم دیدبانان جناب آقای علیرضا زرکش که توجه شما را به این گفتگو جلب می‌نمایم.

لطفاً خودتان را معرفی کنید؟ علیرضا هستم یک مسافر، 12 سال مصرف انواع موادمخدر مانند تریاک، شیره تریاک و الکل، 9 ماه 15روز سفر کردم در شعبه آکادمی به راهنمایی جناب آقای محمد صداقت پیشه، رشته ورزشی راگبی، ایروبیک و شنا و الان هم 10 سال 10 ماه است که رها هستم.

در این مدت 10سال 10 ماهی که رهاشده‌اید چه مسئولیت‌هایی را بر عهده داشته‌اید؟ من حدود 12 سال است که در کنگره هستم، خدمت‌هایی که کردم شامل مسئول نظافت و آبدارخانه، دبیر، نگهبان، یک دوره مرزبان شعبه آکادمی، کمک راهنما، آغازنامه ارائه دادم و راهنما شدم، یک دوره مرزبان درکه بودم، یک دوره ایجنت شعبه سعادت‌آباد و شعبه آکادمی بودم، مسئولیت اداره لژیون جونز را بر عهده‌دارم، دو سال ورزش بان راگبی بودم و دستیار دیدبان هم هستم. من باید بگویم در اصل به خودم خدمت کردم من در کنگره غیر از یک خدمتگزار هیچ‌چیز دیگری نیستم.

وقتی وارد پارک طالقانی می‌شوید خیلی از مسافرها به‌طرف شما می‌آیند تا با شما صحبت کنند، چه حسی از بابت این‌همه احترام به شما دست می‌دهد؟ شرمندگی، این را جدی می‌گویم من همیشه بابت این‌همه احترام می‌ترسم، چون اگر هرکسی این ظرفیت را نداشته باشد بابت این‌همه احترام از بین می‌رود و نابود می‌شود، از طرف دیگر، این احترامی که به من می‌گذارند درواقع به کنگره می‌گذارند، نه به علیرضا زرکش. به‌عنوان‌مثال اگر مدار الکتریکی یک لامپ را قطع کنید آن لامپ خاموش می‌شود، اگر من و همه‌ کسانی که در کنگره هستند و خدمت می‌کنند از کنگره جدا شویم، می‌شویم مانند آن لامپ که مدارش قطع‌شده و دیگر نوری ندارد.

چیزی شمارا نگران کرده ؟ همیشه نگران این هستم که یک موقع کار اشتباهی انجام بدهم که از جمع کنگره جدا شوم.

تا حالا این اتفاق برای شما پیش‌آمده که از کنگره دورباشید؟ جسماً نه ولی ازنظر تفکری گاهی این اتفاق پیش‌آمده.

چه حسی به شما دست داد وقتی از نظر تفکری از کنگره دور افتادید؟ من همیشه به رهجوهای سفر اول میگویم، اگر مسئله‌ای در کنگره برای شما پیش آمد و برایتان لاینحل بود و قطعاً این اتفاق برای همه در یک مقطعی رخ می‌دهد برای ماندن در کنگره می‌بایستی مسئله پیش‌آمده را حل کنید، اگر زمانی ازنظر تفکری از کنگره دور شدید سعی کنید ازنظر فیزیکی در کنگره باشید. خود من همیشه ازلحاظ فیزیکی در کنگره حضورداشته‌ام و چنانچه زمانی که ازنظر تفکری دور افتادم خوشبختانه توانستم به کمک گرفتن از سی‌دی‌ها، سخنان جناب مهندس و صحبت کردن با استاد امین دوباره به کنگره برگردم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم.

آیا  علیرضا زرکش بابت احترامی که دارد و به خاطر مشهور شدن در کنگره دچار منیت شده است؟ کدام مشهور شدن، من با نیت قلبی و خلوص نیت این را میگویم، هیچ‌وقت چنین احساسی به من دست نداده است که من در کنگره کسی هستم. البته این را هم باید بگویم همه ما در کنگره برای خودمان کسی هستیم، از سفر اولی گرفته تا سفر دومی‌ها، همه ما در اینجا خدمتگزار هستیم و من هم غیر از خدمت کردن کار دیگری انجام نمی‌دهم و این وظیفه علیرضا است.

نظر علیرضا زرکش در خصوص کنگره چیست؟ من از کنگره تشکر می‌کنم که به من اجازه می‌دهد که به کنگره بیایم و خدمت کنم، وگرنه من بدون کنگره هیچ هستم. کنگره جایی است که می‌تواند حال انسان را خوش کند و به آرامش برسد و این بیشتر باعث شده که من به کنگره بیایم، از دیگران یاد بگیرم و چیزهایی را که یاد گرفته‌ام را در اختیار دیگران قرار بدهم.

علیرضا با کنگره انسان منحصربه‌فردی هست؟ کافی است در کنگره نگاهت را از خودت برداری و به بالا نگاه کنید و می‌بینید جلوتر از شما خیلی اشخاص دیگر هستند که دارند خدمت می‌کنند، مانند جناب آقای مهندس، دیدبانان، خانواده جناب مهندس، همکاران و حتی کسانی که تازه‌ وارد کنگره شده‌اند و دارند صادقانه این عمل را انجام می‌دهند و وقتی با آنان صحبت می‌کنید می‌بینید همگی منحصربه‌فرد هستند. وقتی منحصربه‌فرد بودن دیگران را قبول می‌کنید دیگر فکر نمی‌کنید خودتان منحصربه‌فرد هستید.

وادی چهارده‌ تا چه اندازه‌ای روی زندگی شخصی و کنگره‌ای شما اثر گذاشته؟ من به‌عنوان یک شخص واحد احساس می‌کنم خیلی از چیزها را خوب درک نمی‌کنم، من چرا اینجا هستم و چرا همگی علاقه‌مند هستیم که در اینجا خدمت کنیم، شاید یک‌چیزی باشد از گذشته‌های دور در درون ما و تجلی آن را الآن در کنگره احساس می‌کنیم، خدمت کردن به دیگران و لذت و خوش بودن از لذت و خوشی دیگران، از لذت بردن اطرافیانمان احساس می‌کنیم یک حس خوب به ما دست می‌دهد درست مثل‌اینکه یک سفر اولی وقتی وارد کنگره می‌شود و تحت درمان و آموزش قرار می‌گیرد و شما یک نقش کوچکی در این فرایند داشته اید این باعث می شود که این محبت را لمس کنید  و حال خوشی داشته باشید.

چه توصیه‌ای برای یک سفر اولی دارید؟ یک سفر اولی باید یک تصمیم بزرگ بگیرد درست مانند یک سفر دومی که او هم باید یک تصمیم بزرگ بگیرد. تصمیم بزرگ یک سفر اولی تصمیم سفر در یک حرکت بزرگ است، بعضی مواقع لازم است بایستیم و هیچ حرکتی نکنیم و یک مقدار برگردیم به عقب نگاه کنیم، به گذشته خودمان، علیرضا زرکش وقتی در آن مقطع به عقب برگشت چیزی جز ناپاکی، آلودگی، ضد ارزشی و افکار منفی چیز دیگری ندید و در آن هنگام بود که تصمیم یک سفر بزرگ را گرفتم و امیدوارم همه سفر اولی‌ها در این تصمیم موفق باشند.

علیرضا چه مثلثی را بیشتر دوست دارد؟ من مثلث دانایی را خیلی دوست دارم که می‌گوید تفکر، تجربه و آموزش. چون اگر این دانایی نباشد قطعاً نمی‌توان تصمیم درست گرفت و این دانایی درگرفتن نتایج خوب به ما کمک می‌کند.

نظرتان در مورد شعبه سعادت‌آباد چیست؟ اول این را بگویم نگاه من به این شعبه مانند همه شعبه‌های کنگره است هیچ تفاوتی ازنظر من و کنگره بین شعبه‌ها وجود ندارد، ولی من مانند بقیه در راه اندازی این شعبه سهیم بوده‌ام و این شعبه را مانند همه شعبه‌ها دوست دارم و امیدوارم شعبه سعادت‌آباد هر روز قدرتمندتر بشود.

قدرت یک شعبه در کجاست؟ قدرت یک شعبه برمی‌گردد به راهنما و کمک راهنماهایش و بهتر است این‌طوری بگویم قدرت یک شعبه برمی‌گردد به خدمتگزارهایش، اگر در یک شعبه متون، قوانین و آموزش‌های کنگره درست تدریس بشود می‌توان گفت آن شعبه بسیار قوی است و برعکس آن اگر اتفاق بیفتد آن شعبه بسیار ضعیف خواهد بود. هر بار که من به این شعبه می‌آیم می‌بینم قدرتمندتر شده است و از این بابت خیلی خوشحالم و برای کلیه خدمت‌گزارها آرزوی موفقیت می‌کنم.

کلام آخر آقای علیرضا زر کش چیست؟ کلام آخری ندارم چون هیچ‌وقت دفتر کنگره را نمی‌بندم، امیدوارم چنان عمل و تفکر کنیم که یک‌زمانی پیش نیاید که خدمت کردن در کنگره دیگر ما را نخواهد، زیرا ما بابت تفکر و عملکردمان انتخاب می‌شویم و همه بتوانیم زیر سایه خداوند و بعد آقای مهندس و خانواده محترمشان و دیدبانان محترم کنگره بتوانیم همیشه از آموزش‌ها بهره‌مند شویم.

از اینکه این فرصت را در اختیار بنده قرار داده‌اید کمال تشکر رادارم.

در پایان از ایجنت محترم شعبه جناب آقای علی جلالی و مرزبان محترم جناب آقای اصغر جعفرنیا که شرایط انجام این مصاحبه را فراهم نمودند کمال تشکر رادارم. 

تهیه گزارش: محمد

لژیون:علی نورعلی     


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عمران چهارشنبه 25 شهریور 1394 23:14
درود .لذت بردم مرسی
مجید چهارشنبه 25 شهریور 1394 06:46
خداقوت محمدعزیز
سه شنبه 24 شهریور 1394 17:49
مصاحبه عالی بود محمد جان!! خداقوت به تو و ممنون از جناب زرکش
اصغر جعفرنیا سه شنبه 24 شهریور 1394 14:50
به به چه مصاحبه زیبایی آفرین به این همه تفکر درست
سخنان ایشان همیشه بوی امید میدهد
همواره آرزوی سلامتی برای ایشان دارم
آفرین به محمد عزیز بابت شکار لحظه ها
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات