گفت و گو با خانم مرضیه عضو لژیون سردار
یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 18:31 | نوشته ‌شده به دست مصطفی بیات | ( نظرات )
گفت‌وگویی صمیمانه داریم با سرکار خانم مرضیه کمک راهنما و عضو لژیون سردار نمایندگی لویی پاستور که توجه شما عزیزان را به آن جلب می‌کنیم....
لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید.

سلام من مرضیه هستم هم‌سفر محمد و علیرضا. برادرم با ۶ سال تخریب وارد کنگره شدند آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه، حشیش، قرص، روش درمان DST داروی درمان شربت OT باراهنمایی جناب آقای احمدی ۱۸ ماه سفر کردند و در حال حاضر چهار سال است که به رهایی رسیدند. همسرم با هفت سال تخریب وارد کنگره شدند آنتی ایکس مصرفی شیشه، کرک، هروئین، متادون و قرص، روش درمان DST داروی درمان شربت OT باراهنمایی جناب آقای میثم حاتمی ۱۳ ماه سفر کردند و در حال حاضر ۵ سال و ۲ ماه است که آزاد و رها است. ایشان سفر نیکوتین هم داشتند و باراهنمایی استاد امین دژاکام ۱۶ ماه سفر کردند و بیش از یک سال است که از بند نیکوتین رها هستند. راهنمای خودم سرکار خانم شانی دژاکام.

بفرمایید چه مدت است که در لژیون سردار خدمت می‌کنید.

مدت دو سال است که در لژیون سردار خدمت می‌کنم.

لطفاً هدف خود را از ورود به لژیون سردار بیان کنید.

اولین بار در زمین تیراندازی باکمان کنگره بود که وارد لژیون سردار شدم. آن زمان باوجود قدم‌هایی که در کنگره برداشته بودم و جایگاه‌های مختلف خدمت را تجربه کرده بودم، کمک راهنما بودم و لژیون داشتم، وقتی هفته گل‌ریزان مالی نزدیک شد خلائی را در درونم احساس کردم و تمام سعی‌ام را کردم که بتوانم عضو لژیون سردار شوم و زمانی که عضو شدم انگار یک بار دیگر به کنگره وصل شدم و خیروبرکت عجیبی را در صور پنهانم احساس کردم که جنس آن با بقیه جایگاه‌های خدمت متفاوت بود. آقای مهندس می‌گویند وقتی قدمی را در جهان هستی بردارید همان اتفاق متقابلاً برای خودتان می‌افتد. خیلی وقت‌ها این بازتاب‌ها در صور آشکار و به‌صورت بازگشت مالی نیست بلکه در صور پنهان است و آن رشد برای کسی اتفاق می‌افتد که باایمان خدمت مالی انجام داده باشد. ایمان به اینکه کنگره همه زندگی‌ام را یک بار دیگر به من برگرداند و خانواده‌ام را زنده کرد پس من باید کاری انجام بدهم و واقعاً یکی از مهم‌ترین راه‌های سپاسگزاری از کنگره لژیون سردار است چون اگر پایه‌های مالی کنگره مستحکم نباشد این را ادامه پیدا نمی‌کند که افرادی در آینده بتوانند بیایند و از این خدمات استفاده کنند.


بفرمایید رایگان بودن خدمات در کنگره ۶۰ به چه معناست؟

قبل از کنگره روش‌های مختلفی را برای درمان تجربه کردیم و هزینه‌های بسیار زیادی را پرداخت کردیم که همگی بی‌نتیجه بودند وقتی به کنگره آمدیم، مشاوره شدیم، لژیون انتخاب کردیم و تنها هزینه‌ای که پرداخت کردیم جزوات و سی دی‌هایی بود که دریافت می‌کردیم. رایگان بودن درمان در کنگره لطف بسیار بزرگی است اما پایه‌های مالی کنگره را اعضای کنگره باید مستحکم کنند تا افرادی که توان مالی مناسبی ندارند بتوانند وارد کنگره شوند، از این امکانات استفاده کنند و به درمان برسند و این بسیار ارزشمند است.

ازنظر شما بهای خدمات رایگانی که در کنگره ارائه می‌شود را چگونه می‌توان پرداخت نمود.

فقط با خدمت؛ خدمتی که از عصاره جانت به کنگره ببخشی. آقای مهندس در سی دی ایمان می‌فرمایند آنجایی که کاری را انجام می‌دهی که به آن ایمان داشته باشی، حاضری از عصاره جانت ببخشی و دیگر به فکر برگشت آن نیستی.

بخشش در کنگره را چطور معنی می‌کنید.

بخشش همان عشق بلاعوض است؛ عشقی که در پرتو آن اگر چیزی را به کنگره می‌بخشی به فکر برگشت آن نیستی چراکه اگر غیرازاین باشد می‌شود مبادله. تو به کنگره عشق می‌ورزی چون کنگره زندگی را به تو داده است یعنی آن عشق را از کنگره گرفتی و آن را به کنگره برمی‌گردانی و واقعاً نهایت معنای بخشش در محبت واقعی به وجود می‌آید و اگر محبت واقعی نداشته باشی نمی‌توانی از درون ببخشی چون بخشیدن کار سختی است. واقعاً افرادی که بتوانند از مال خود بگذرند کم پیدا می‌شوند ولی کنگره چه‌کار می‌کند که افراد یاد می‌گیرند بخشی از درآمد خود را صرف خدمت مالی در کنگره کنند هرچند درآمد بالایی هم نداشته باشند؛ این چیزی نیست جز نتیجه و ماحصل آموزش‌های کنگره.

لطفاً بفرمایید چه توضیحی برای ورود هم‌سفران عزیز به لژیون سردار و یا مشارکت پررنگ‌ترشان در جشن گل‌ریزان دارید.

جشن گل‌ریزان، لطف کنگره است و این اجازه و فرصت را به من می‌دهد که بتوانم سپاسگزاری کنم و خدمت مالی را انجام دهم. یک زمانی بود که از صبح تا شب به‌جز اوضاع‌واحوال برادرم به چیز دیگری اصلاً نمی‌توانستم فکر کنم الآن که به درمان رسیده لازم است که کنگره و خدمت مالی در کنگره را در اولویت خود قرار دهم. در این مسیر ممکن است امتحانات سختی هم اتفاق بیفتد تا مشخص شود چقدر در تصمیمی که برای خدمت گرفتم مصمم هستم. امیدوارم همه ما بتوانیم از این امتحانات سربلند بیرون بیاییم چون بیرون آمدن از هرکدام از امتحاناتی که برای ما اتفاق می‌افتد آموزش‌های بزرگی را به همراه دارد و راه جدیدی را برای ما باز می‌کند. هرلحظه از زندگی من که سپری می‌شود چیزی به‌جز خیروبرکت کنگره نیست. همیشه به این فکر می‌کنم که اگر الآن بیرون از کنگره بودم چه اتفاقاتی برای من می‌افتاد وزندگی من چگونه می‌شد ولی الآن در کنگره هستم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم و باید از جان، مال و وقتم مایه بگذارم، در کنگره خدمت کنم تا بتوانم گوشه‌ای از خدماتی که کنگره به من داده را جبران کنم و بهای آن را به‌عنوان یک هم‌سفر بپردازم.

لطفاً اگر سخنی برای پایان مصاحبه دارید آن را بیان کنید.

کلام آخر اینکه بهای هر چیزی که خداوند به ما می‌دهد را باید بپردازیم و اگر بهایش را ندهیم به معنای ناسپاسی است و آن نعمت از ما گرفته می‌شود.

خانم مرضیه عزیز از اینکه وقت خود را برای انجام این مصاحبه در اختیار ما قراردادید کمال تشکر رادارم و از خداوند متعال برای شما سلامتی و کامیابی را خواستارم.

طراح سؤال: کمک راهنمای محترم سرکار خانم فریده
تهیه گزارش: هم‌سفر مرضیه از لژیون دوم
عکس: هم‌سفر نرگس

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی سه شنبه 29 مرداد 1398 14:01
سلام و خداقوت به کمک راهنمای گرانقدر، سرکار خانم مرضیه.
سپاسگذارم بابت صحبت های همراه با آموزش .
امیدوارم قدردان و وجود نازنین جناب مهندس،خانواده بزرگوارشان و راهنماهای محترم کنگره باشیم .
خداقوت و سپاس به سرکار خانم فریده و خانم نرگس بابت تهییه گزارش .
علی ایلخانی سه شنبه 29 مرداد 1398 13:52
خدا قوت خسته نباشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic