مسافر محمود : اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی
دوشنبه 30 دی 1398 ساعت 21:06 | نوشته ‌شده به دست مصطفی بیات | ( نظرات )

اولین جلسه از دوره اول کارگاه‌های آموزشی مجازی با استادی آقای محمود با دستور جلسه ( وادی پنجم و تأثیر آن روی من )


روزی که وارد کنگره شدم یکسری باورهای غلط چه در مسائل زندگی و چه در مصرف مواد همراه خود داشتم، که تازه متوجه شدم هیچ‌چیزی بلد نیستم و آن موقع متوجه شدم چرا کارم به این نقطه رسیده است و این مورد را نیز بایستی مورد توجه قرارداد که دانایی من به‌اندازه کارهایی است که انجام می‌دهم و نه به‌اندازه مسائلی که می‌دانم.


پس سؤالی در اینجا برای خودم مطرح شد که دانستن بدون عمل با ندانستن چه فرقی می‌کند ؟
در چهار وادی گذشته یاد گرفتم که چگونه فکر کنم، در ارتباط با چه موضوعی فکر کنم.
بعد از خواندن وادی اول فرق بین افکار و تفکر را یاد گرفتم، که بایستی به چه چیزی فکر کنم؟ اولویت کار من چیست؟ در سفر اول اولویت کارم درمان است، در سفر دوم رسیدن به خود و ...
انسان متفکر به همه‌چیز فکر نمی‌کند و خصوصاً" زمانی که وارد کنگره می‌شود و می‌خواهد تمام اشتباهات خود را خیلی زود جبران کند و درنهایت از همه کارها بازمی‌ماند.
در وادی دوم یاد گرفتم که هیچ شخصی نمی‌تواند به‌غیراز خودم به شخص خودم کمک کند و بایستی خودم به فکر خودم باشم.
در وادی سوم که کاملاً" متوجه شدم از خدا هم نبایستی توقعی داشته باشم، چون روزی را به یاد می‌آوردم که دائماً" از خداوند راه نجاتی را طلب می‌کردم تا از شر غول بی شاخ و دم اعتیاد رها بشوم و خداوند بود که مسیر کنگره را به من نشان داد و الباقی مسیر با شخص شخیص بنده است. من خودم این مسیر اعتیاد را رفته‌ام و خودم نیز بایستی مسیر را برگردم .
به قول استاد امین انسان هرروزی که بفهمد که هر ضد ارزشی بد است تازه آن روز اول بیچارگی آن شخص است ، چون‌که باید برگردد آن ویرانه را آباد سازد، کسانی که می‌ایستند و درمان اعتیاد را انجام می‌دهند قابل‌احترام هستند، چون‌که توانایی‌های خود را به نمایش می‌گذارند.
در وادی پنجم بایستی به مرحله اجرا قدم بگذارم و از آموزش‌هایی که دریافت کردم استفاده لازم را ببرم، به‌عنوان‌مثال به مرحله‌ای رسیدم که می‌دانم مسواک زدن برای سلامت دندان‌ها و ورزش کردن برای سلامت جسم ، به‌موقع خوابیدن برای استراحت و دریافت انرژی جسم، چگونه غذا خوردن برای سلامت جسم،  گوش‌به‌فرمان بودن صحبت‌های راهنما در ارتباط با آموزش‌ها باعث آرامش درونی من مسافر چه در سفر اول و چه در سفر دوم می‌شود.
زمانی اطلاعات جزء دانایی من حساب می‌شود که بتوانم آن‌ها را انجام دهم تا جزء توانایی‌های من حساب شود، همه ما می‌دانیم که یک سفر خوب و عالی در مرحله ابتدایی، مصرف درست شربت اوتی که داروی درمان است هست، حال این دانایی من است که داروی درمان خود را  به‌موقع و به‌اندازه طبق دستور راهنما بخورم
وادی پنجم به حرکت اشاره می‌شود، بایستی با خواست قوی در مسیر روشنایی حرکت کنیم و بایستی در این وادی برای دور شدن از اضطراب ، ترس، ناامیدی و ... پله‌هایی ذکرشده که بایستی آن‌ها را اجرا نماییم.
اولین  مورد، دوری از ضد ارزش‌هاست، به‌عنوان‌مثال من نمی‌توانم اعتیاد داشته باشم و دروغ نگویم و یکی از اضلاع دروغ توجیه و انکار است، این موضوعات لازم و ملزوم هم هستند، که دراین‌ارتباط رعایت حرمت کنگره نیز می‌تواند کمک بسیاری داشته باشد.
دومین مورد، خودداری است، کاری را که نمی‌دانم انجام آن درست است و یا اشتباه بهتر است که اصلاً" آن را انجام ندهم.
سومین مورد، قناعت است، کنگره بر استحکام پایه‌های مالی تأکید بسیار دارد، اما در سفر اول بهتر است فقط زندگی‌مان را اداره کنیم تا زمانی که حاکمیت شهر وجودی و یا جسم خود را به دست بگیریم، در زمان اعتیاد،توانایی‌های ما کم نمی‌شود، بلکه کاملاً" از شخص پس گرفته می‌شود در پایان سفر اول تمام توانایی‌های خود را باز پس می‌گیریم.پس بایستی صبر نمود.
چهارمین مورد نیز همین صبر است، به‌عنوان‌مثال در سفر اول با اجرای فرمان‌ها راهنما که همان تلاش و کوشش در مسیر درمان است و صبر به نتایج بسیار خوبی خواهیم رسید.
پنجمین مورد، تجسس،قضاوت و غیبت، که به دنبال هم به وجود می‌آیند و وقتی مشغول تجسس و به دنبال آن غیبت و قضاوت می‌شویم سیستم کاملاً" هوشمندانه عمل می‌کند و سطح انرژی خود را پایین می‌آورم و متوجه آن نیستم.
مورد ششم نیز در ارتباط با پس‌انداز است ، پس‌انداز می‌تواند مادی و یا معنوی باشد و معجزاتی را نیز به همراه دارد.
و توکل، رضا و تسلیم نیز آخرین مورد می‌باشد،که در تمامی مراحل زندگی خودمان تسلیم قدرت مطلق باشیم و او را وکیل خود قرار دهیم و شکر گذار باشیم که در مسیری الهی قدم گذاشته‌ایم.
و این موضوع را در نظر داشته باشیم که برای رسیدن به دانایی بایستی از مثلت جهالت(ترس،ناامیدی،منیت) با عمل و اجرای مثلث دانایی (تفکر،تجربه،آموزش) عبور کنیم.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فرامرز_لژیون دهم یکشنبه 6 بهمن 1398 19:47
خسته نباشید میگم به همه دست اندرکارانی که شعبه را با خدمتهاشون زنده نگه میدارن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic