مقاله ای با موضوع تجربه من از لژیون مجازی
شنبه 13 اردیبهشت 1399 ساعت 06:10 | نوشته ‌شده به دست مصطفی بیات | ( نظرات )

باران نم‌نم می‌بارید و قطره‌های باران بعد از برخورد به شیشه پنجره شکل‌های زیبایی را خلق می‌کردند.به‌وضوح بوی باران حس می‌شد و احساس خوبی سراسر وجودم را گرفته بود.

بی‌اختیار لب پنجره رفتم خواستم نفس عمیقی بکشم که ناگهان به خودم آمدم و یادم افتاد که باید بیشتر احتیاط کنم.

بیشتر فکر کردم حس کردم در روزگاری هستیم که تقریباً همه‌چیز به شکل دیگری درآمده است .معنی و مفهوم‌های سابق کاملاً عوض‌شده‌اند و گاهی معنی یک واژه درست مخالف با مفهوم چند ماه قبل شده است .و همه‌ی این موارد به دلیل پیدایش عضوی جدید در زندگی روزمره انسان‌هاست که ازقضا تمام کره زمین را هم به‌سرعت زیر پا گذاشته و تابه‌حال هیچ انسان،یا هیچ ارگان و حتی هیچ دولتی نتوانسته جلودار این مهمان ناخوانده باشد .عنصری کاملاً ناشناخته و به بزرگی و عظمت کمی بیشتر از هیچ!! ویروسی به نام کووید 19 یا همان بیماری کرونا.

در مورد این ویروس نکته جالب این است که تقریباً تمام تعاریف و مفاهیم سابق را عوض کرده است .به‌طور مثال :امروزه عشق ورزیدن به دوستان و نزدیکان و پدر و مادر یعنی فاصله بیشتر گرفتن از آن‌ها،یعنی ندیدن عزیزان و حداکثر شنیدن صدای آن‌ها،دوست داشتن دیگر در آغوش کشیدن نیست و احترام به بزرگ‌ترها یعنی دور شدن هرچه بیشتر از آن‌ها.

بزرگ‌ترین مشارکت و هم دوستی انسان‌ها ماندن در منزل است ،و نه فعالیت‌های دسته‌جمعی و در این گیرودار آنچه نقش حیاتی برای سراسر انسان‌ها پیداکرده همان فضای مجازی سابق است که امروزه باید به آن گفت «فضای حیاتی ».دریک کلام چه بسیار مواهب و نعمت‌هایی بودند که در زندگی روزمره فراموش‌شده بودند .حتی قدرشناس‌ترین افراد هم بسیاری از این موارد را اصلاً به یاد نمی‌آوردند.شاید اشکال و تقصیر گردن کسی نباشد چراکه مفهوم خلقت و هستی برای انسان در هر موضوعی ،بر اساس اضداد شکل‌گرفته است .به‌واقع موهبت‌های در دسترس همانند روزهایی روشن و واضح بودند که در هرلحظه زندگی ما تکرار می‌شدند .اما هیچ شبی یا وجود نداشت و یا تاریکی دراین‌بین آنقدر کم بود که ارزش و جایگاه نور فراموش‌شده بود.

ازآنجاکه هر حادثه و اتفاقی چه در ظاهر امر خوب و یا بد می‌تواند فرصتی در جهت رسیدن به اهداف خیر و بهتر زیستن برای فرد خردمند باشد ،طبعاً" زندگی انسان‌ها پس از گذر از این ایام رنگ و بویی جدید به خود خواهد گرفت .اما همان‌طور که اشاره شد فضای حیاتی(مجازی)این روزها جایگاه ویژه‌ای پیداکرده و جزئی از اصول ضروری و واجب زندگی شده است ،که بدون آن شرایط بسیار سخت و پیچیده‌تر می‌شد ،زیرا تنها راهی است برای مطلع شدن از دنیای اطراف و آشنایان برای آنانی که سعی کردند در مهار این غول بی‌شاخ‌ودم در منزل بمانند و بیرون نروند .در این خصوص کنگره 60 نیز ازآنجاکه همواره با هدایت و مدیریت اصولی و صحیح ،همواره برنامه مدون در جهت رشد و فعالیت خود از ابتدای تأسیس تاکنون داشته است ،در این خصوص نیز در کلیه دستورالعمل‌ها و پیشنهادهایی که چه در جهت پیشگیری و کنترل بیماری کرونا و چه در خصوص ارائه راهکارها که در جهت ادامه فعالیت خود داشته است ،بی‌شک جز اولین‌ها بوده ،به‌نحوی‌که بسیاری از توصیه‌های بهداشتی و مراقبتی قبل از اعلام از طرف سازمان‌ها و نهادهای وابسته دولتی در کلیه مراکز و شعب این ان جی او (NGO) محقق گردیده و استفاده‌شده است.

آقای مهندس دژاکام بارها فرمودند که جهت درک و تبیین یک موضوع می‌بایست یک‌قدم از آن موضوع جلوتر بود .جمله‌ای کوتاه اما اقیانوسی ژرف و پر از معنا.

تا قبل از پیدایش کرونا کنگره 60 از فضای مجازی کاملاً حساب‌شده و با کنترل تمام جوانب استفاده می‌کرد.استفاده از این فضا را محدود به مدیریت و به‌روزرسانی از طرف شعبه مرکزی کرده بود و کلیه اخبار و اطلاعات را با سرعت و کامل در اختیار مخاطبین جهانی خود قرار می‌داد .هرچند که با علم و آگاهی از خطرات و آسیب‌های احتمالی، این فضا را که لحظه‌ای غفلت از آن آسیب‌های بسیار سنگین و غیرقابل‌جبران می‌توانست به بار آورد را در اختیار گرفته و در اولین روزهای ورود مهمان ناخوانده کرونا ارتباط از طریق فضای مجازی را جایگزین حضور در جلسات در کلیه شعب خود کرد. و همچنین با ارائه راهکارهای پیشگیری همانند استفاده از دی سپ و بخور دی سپ به لطف خداوند ،در مهار این بیماری تابه‌حال کاملاً موفق بوده است . به‌نحوی‌که تعداد افراد درگیر بیماری و فوت‌شدگان نسبت به آمار کل جمعیت ایران رقمی بسیار ناچیز و قابل‌توجه بوده است .ونیز تمامی برنامه‌ها و اهداف اصلی خود را در جهت درمان بیماری اعتیاد بی‌وقفه ادامه داده است .که به معنای واقعی همان یک‌قدم جلوتر بودن از موضوع و مشکلات احتمالی ،در تمام سطوح است.

مسافر آرش لژیون دهم

 ویرایش، تنظیم و ارسال : مصطفی بیات


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 21:43
خدا قوت خیلی عالی بود از خواندنش لذت بردم
حمیدرضا دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 14:23
آرش جان عالی بود موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic