چشمه های جوشان و رودهای خروشان به بحر و اقیانوس می ریزند
یکشنبه 29 تیر 1399 ساعت 19:12 | نوشته ‌شده به دست علیرضا رواگرد | ( نظرات )
نوزدهمین جلسه از دوره بیست و نهم کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران با استادی کمک راهنمای محترم آقا میثم ، نگهبانی آقای محمدعلی و دبیری موقت آقای اشکان با دستور جلسه ) وادی یازدهم و تاثیر آن روی من ) در روز شنبه 28تیرماه 1399ساعت ۱۷ آغاز بکار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان، میثم هستم یک مسافر

 خوشحالم که در این جایگاه هستم تا خدمت کرده و آموزش بگیرم. دستور جلسه وادی یازدهم و تاثیر آن روی من است که می گوید: "چشمه های جوشان و رودهای خروشان به بحر و اقیانوس می ریزند."

به نظر من یک تازه وارد اگر می خواهد به درمانی استاندارد یعنی درمانی که مد نظر کنگره است برسد، باید تمام این وادی ها برایش مهم باشد و هنگامی که وارد لژیون می شود لازم است این 14 وادی را بخواند و از آن عبور کند و این کار برای عبور از تاریکی ها و عبور از اعتیاد و هر ضد ارزش دیگری واجب است.

اوایل که من وارد کنگره شدم از وادی ها چیز زیادی متوجه نمی شدم و تنها متن وادی ها را از روی تابلوها می خواندم و تصور می کردم همین که در جلسات راجع به آنها صحبت می شود کفایت می کند. ولی در ادامه دانستم اگر کسی بخواهد به عنوان مثال ، وادی "چشمه ها جوشان و رودهای خروشان به بحر و اقیانوس می ریزند" را بفهمد باید خودش این وادی را بخواند چرا که هرکس می تواند برداشت خودش را از متن وادی ها داشته باشد.

در این وادی می گوید که در طبیعت چشمه ها و رودهای خروشان به دریا می ریزند که در ظاهر این مطلب اتفاقی طبیعی است و نباید چندان مهم باشد. ولی درمتن این وادی، رودهای خروشان و چشمه های جوشان تشبیه به انسانهایی شده اند که خواسته های درونی آنها به حد اعلاءخود رسیده و مثل یک رود خروشان و چشمه جوشان می روند و به خواسته های خود که ممکن است هم مثبت باشد و هم منفی برسند و تفاوتی نمی کند که نوع خواسته چه باشد. ممکن است یک نفر خواسته او مصرف مواد باشد و دیگری خواسته اش کمک به دیگران.

در این وادی می گوید که جامهای نیمه پر و خالی یک روز پر می شوند، مشروط بر این که مثل یک رود خروشان باشند یعنی اگر کسی می خواهد در کنگره به رهایی برسد باید مثل یک رود باشد و این رود در مسیر خود سنگها و موانع را پشت سر می گذارد و از همه آنها رد می شود و در نهایت به خواسته خود می سد.

این مطلب سفر اولی و دومی ندارد. اگر مثل یک رود باشند و از موانع عبور کنند، می توانند به خواسه خود برسند و این اتفاق برای انسانی که خواسته ای قوی داشته باشد حتما رخ خواهد داد و می تواند از گذرگاه ها عبور کند.

مسئله ی دیگری در این وادی مطرح می شود و آن "اختیار انسان" است. انسان، با اختیاری که دارد می تواند انتخاب کند و همیشه انتخاب اول اهمیت فراوان دارد. چرا که سایر انتخابهای او را تحت شعاع قرار می دهد. مثلا کسی که مصرف مواد مخدر را انتخاب می کند باید در راستای آن کارهایش را انجام دهد و ناچار است به دنبال مکان مصرف و تهیه مواد باشد و مجبور است به خانواده اش دروغ بگوید. همچنین اگر کسی مسیر ارزشها را انتخاب کرده باشد باید از برخی چیزها بگذرد و صداقت داشته باشد و ممکن است خواسته ای معقول را به خاطر خواسته معقول بالاتری ، نادیده بگیرد.

برای جریان یک رود خروشان، نیاز به وجود اختلاف پتانسیل است. انسان هم اگر می خواهد به رهایی برسد، باید به منابع اطلاعاتی صحیح کنگره اعم از وادی ها و کتاب و آموزش های موجود متصل باشد و اختلاف پتانسیل درونی و برونی را برای کسب انرژی ایجاد کند.

به عنوان مثال یک سفر اولی که وارد کنگره می شود و مواد مصرفی خود را کنار گذاشته و دارو مصرف می کند، در همان پله اول در خود اختلاف پتانسیل درونی وبیرونی ایجاد کرده و کسب انرژی می کند و این موضوع ایجاد اختلاف پتانسیل باید ادامه دار باشد و فرد باید تلاش کند تا دائما کسب انرژی نماید و این کار می تواند با انجام خدمت در کنگره میسر شود.

در سفر اول مصرف داروی ot به من انرژی می داد و در من اختلاف پتانسیل ایجاد می کرد ولی در سفر دوم برای تغییر جایگاه، باید خدمت و حرکت کرد تا انرژی لازم بدست آید و این امر برای رسیدن به خواسته ها ، یک الزام است.

از این که به سخنان من گوش دادید، از همه شما تشکر می کنم.در ضمن لژیون درمان وابستگی به دخانیات به راهنمایی ایجنت محترم شعبه ، آقای تفرشی در روز شنبه راس ساعت 15:30 در نمایندگی لویی پاستور تشکیل گردید.

همچنین انتخابات نگهبانی روزهای شنبه در نمایندگی لویی پاستور با حضور گروه مرزبانی و ایجنت محترم و مشارکت مسافران حاضر در جلسه برگزار شد و بدین ترتیب مسافر جمشید با اکثریت آراء به عنوان نگهبان جدید روزهای شنبه انتخاب گردید.


خلاصه نویسی : مسافر علیرضا برزگر لژیون شانزدهم

تایپ : مسافر علیرضا رواگرد لژیون شانزدهم

 عکس: مسافر علیرضا برزگر و مسافر مصطفی بیات

ضبط صوت استاد: مسافر مصطفی

تنظیم و ارسال : علیرضا رواگردمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 29 تیر 1399 23:49
سلام، و خدا قوت
یکشنبه 29 تیر 1399 23:49
سلام، و خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic