وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
جمعه 3 مرداد 1399 ساعت 21:26 | نوشته ‌شده به دست علیرضا رواگرد | ( نظرات )

دهمین جلسه از دوره پانزدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ، با استادی آقای سالار، نگهبانی آقای داود و دبیری آقای حمید با دستور جلسه (وادی یازدهم و تاثیر آن روی مندر روز دوشنبه 30 تیرماه 1399 ساعت ۱۷ آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان سالار هستم یک مسافر
خدا را شکر که دوباره این جایگاه را تجربه می کنم. درباره دستور جلسه امروز، یعنی وادی یازدهم که می گوید "چشمه های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانونس می ریزند" همه ما باید تفکر کنیم چرا که  وادی ها برای یافتن راه درست بسیار مفید هستند و به همین خاطر لازم است که در مورد آنها تفکر کرده و به آنها عمل نماییم و این امر یک قانون است نه یک نصیحت یا توصیه.

در وادی اول می گوید با "تفکر ساختارها آغاز می شود و بدون تفکر هر آنچه است رو به زوال می رود" و یا در وادی دیگری می گوید "هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی گذارد" و یا اینکه در وادی دیگری می گوید "با حرکت راه نمایان می شود" و یا در وادی ششم می گوید : "حکم عقل را در قالب فرمانروای بزرگ کاملا اجرا کنیم". همه این وادی ها باعث بهتر شدن شرایط زندگی می شوند و کمک می کنند تا از تاریکی بیرون بیاییم.
در وادی یازدهم می گوید: مواد مخدر اختیار را از انسان می گیرد و شیطان تنها با القائات می تواند انسان را از مسیر خارج کند. البته در این وادی به این نکته نیز اشاره می شود که اختیار انسان محترم شمرده شده است و شیطان اجازه ندارد که اختیار انسان را از او بگیرد.

مواد مخدر، اختیار را از من سالار گرفته بود و دیگر مواد مخدر بود که برای من تصمیم می گرفت که کجا بروم و کجا نروم و یا چه وقت بخوابم و چه وقت نخوابم و چه زمانی بیدار شوم! مواد مخدر آرام، آرام در من نفوذ کرده بود و توانسته بود کاملا فرماندهی را از من بگیرد.
در وادی یازدهم اشاره به جادوی هفت رنگی می کند که شیطان به کمک آن توانسته انسان را به سیاهی و تباهی سوق دهد و این جادوی هفت رنگ در واقع همان تریاک و حشیش و کوکائین و قارچها و الکل و مواد توهم زا و همچنین افکار منفی می باشد.

همچنین در این وادی اشاره می شود که انسانهایی می توانند بر شیطان غلبه کنند که بتوانند بر ماده و مادیات غلبه کنند. به عقیده من در کنگره 60 ، بچه های خدمتگزار و کسانی که آمدند و بعد از رهایی شان در بخش های مختلفی مثل کمک راهنمایی و یا آبدارخانه و یا نگهبان نظم و مرزبانی خدمت می کنند ، مصداق بارز چشمه های جوشان و رودهای خروشان هستند.
در این وادی اشاره می کند که اگر چشمه بخواهد جوشش داشته باشد باید به منابع آبی خوبی متصل باشد و ضمنا باید از یک اختلاف ارتفاع مناسبی نسبت به آن منابع برخوردار باشد. این اختلاف ارتفاع که باعث بوجود آمدن اختلاف پتانسیل می شود، در نهایت سبب به وجود آمدن انرژی شده و باعث جاری شدن رودها می شود.
برای هر کسی هم که بخواهد تبدیل به یک چشمه جوشان و رود خروشان شود ، اول احتیاج به منابع آموزشی و اطلاعات غنی است و دوم نیاز به یک اختلاف پتانسیل برای ایجاد انرژی در شخص می باشد. این یعنی من سالار وقتی به کنگره پا می گذرم باید با شرکت در جلسات و استفاده از منابع آموزشی موجود و همچنین با خدمت کردن در کنگره، کاری کنم که آن انرژی که با خود از بیرون آورده ام را این جا گذاشته و یک انرژی سالم و غنی با خود بیرون ببرم.
ما استادی داشتیم که می گفت: وقتی وارد کنگره می شوی باید سبد خود را در این جا خالی کنی و برداشت جدیدت را در آن بگذاری و با خود ببری. و این کار زمانی که در جلسه مشارکت نکنیم و یا سی دی ها را ننویسیم و یا هیچ خدمتی انجام ندهیم ، میسر نخواهد شد و بلکه ممکن است با حال بدتری هم به خانه برگردیم.
ما هم اگر قصد داریم که به روشنایی برسیم باید خود را تبدیل به چشمه ای جوشان و رود خروشان کنیم تا به بحر و اقیانوس که همان روشنایی می باشد برسیم.

کنگره 60 مانند یک دانشگاه می باشد و منابع آموزشی آن بسیار ارزشمند و همواره در حال ارتقاء است و لذا بچه های کنگره باید همیشه به روز باشند. آقای مهندس می فرمایند: خیلی ها می آیند در کنگره سفر می کنند ولی خوب بسیاری از آنها، کنگره ای نمی شوند" . چراکه که کنگره ای شدن نشانه هایی دارد و یک کنگره ای کسی است که در همه حالات قوانین و حرمت های کنگره را حفظ می کند و واقعا باید مثل یک چشمه جوشان و رود خروشان باشد.
من هم خدا را شکر می کنم که هنوز توفیق حضور در کنگره و خدمت کردن را دارم و این که باید بگویم هر چه آموخته ام در همین جا آموخته ام و امیدوارم که این بیماری (کرونا) حیلی زود از بین برود و دوباره آن جلسات پرشور که بچه ها تا انتهای سالن می نشستند را با هم تجربه کنیم و آرزو می کنم که همه سفر اولی ها هم به رهایی برسند و تبدیل به چشمه های جوشان و رود خروشان شوند.


مطلب دیگری که می خواهم عرض کنم این است که (به قول بزرگترها) کنگره ی 60 مانند یک سفره بزرگ است که پهن شده است. حال در این سفره چلو کباب هست، چلو خورش هست، چلو مرغ هست و نان با ماست و همچنین نان خشک هم هست. حالا دیگر بستگی به خودمان دارد که چه کار کنیم. یکی مثل بچه های خدمتگزار چلو کباب را انتخاب می کنند و یکی هم مثل منِ سالارِ نوعی، در اتاق سیگار نشسته و دارد نان خشک های سفره را می خورد.
بنابراین حالا که دور این سفره نشسته ایم، باید قدر آن را بدانیم وبادقت به جایگاه خود توجه کنیم تا بتوانیم بهترین بهره را برده باشیم.

خلاصه نویسی : مسافر علی برزگر لژیون شانزدهم
تایپ : مسافر علیرضا رواگرد لژیون شانزدهم
 عکس و ضبط صوتی: مسافر فرامرز

تنظیم و ارسال : علیرضا رواگرد


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات