به نام خدا

هفتمین جلسه از دور بیستم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی لوئی پاستور ویژه مسافران و هم‌سفران در روز پنجشنبه مورخ 04/03/96 با دستور جلسه «در استحکام پایه‌های مالی علمی کنگره 60 چه کرده‌ام؟ » به استادی آقای عطا اخوان، نگهبانی آقای مجید امینی و دبیری آقای سعید رأس ساعت 17 آغاز بکار کرد.
همچنین جشن اولین سال رهایی مسئول محترم نشریات شعبه آقای حمیدرضا قربانی، برگزار شد.


خلاصه سخنان استاد:
خدا را شاکرم که امروز در این جایگاه هستم و آخرین تولد قبل ماه مبارک رمضان هست. این دستور جلسه پایه و اساس کنگره هست و اگر این دستور جلسه نباشد درواقع کنگره‌ای هم وجود نخواهد داشت.
سردار، یکی از اساتید در کتاب ۶۰ درجه می‌گوید " ما باید بتوانیم تا بدانیم" خیلی معنی می‌توان از داخلش استخراج کرد ولی یکی از معانی‌اش این است که ما می‌توانیم جایگاهمان را پیدا کنیم. هدف در کنگره چیز مشخصی است به اسم '' پرورش استاد '' حالا قبل از این پرورش چه‌کاری باید انجام داد؟! البته که قبلش رهایی و تعادل است و سپس خدمت‌های مختلف و کمک راهنمایی. حالا جالب است بدانید که اگر پول نداشته باشیم هیچ حرکتی نمی‌توانیم انجام دهیم. همه ما میدانیم اگر پایه‌های مالی نباشد ما نمی‌توانیم حرکتی بکنیم و پیش برویم. برای خروج از ظلمت نیاز به آموزش است.
اگر پولی نبود سقفی نبود و مکانی نداشتیم که دورهم جمع‌شویم و جلسات را تشکیل دهیم. تک‌تک اعضا بار مالی کنگره را به دوش می‌کشند. چه کسی که در سبد پول می‌اندازد و چه کسی که برای زمین کنگره پول می‌دهد و یا برای افطار ماه رمضان کمک می‌کند و ...


در کنگره علم تولید می‌شود و ما کپی نمی‌کنیم. از طبیعت الگو می‌گیریم ولی کپی نداریم. علم ما که درمان هست کپی نمی‌کنیم.
پول اگر نداشته باشیم نمی‌توانیم باهم باشیم و نمی‌توانیم اینجا باشیم. وگرنه الآن باید در پارک بودیم. افتخار می‌کنیم که این مکان را گرفتیم و جای دیگری که گرفتیم با تلاش خود بچه‌ها بوده است. قسمت مالی مدیون خودمان هستیم و تک‌تک بچه‌ها و علمی هم مدیون جناب مهندس هستیم. باید از آن‌ها قدردانی کرد. علم آقای مهندس است و مالی هم که اگر بتوانیم کمکی بکنیم که درواقع به خودم کردم. چون اگر نتوانیم این کمک را بکنیم هیچ جایگاهی نداریم. نه کمک راهنما نه ره‌جو نه هم‌سفر نه ... این علم که به دست ما می‌رسد جای خیلی خوشحالی دارد.
قبل از اینکه بحث را تمام کنم خوب است که این سؤال را از خود بپرسید که من عطا چه‌کاری برای استحکام مالی و علمی کنگره کردم؟! این سؤال را از خود بپرسید. خیلی حرکت‌هایمان می‌تواند قوی‌تر باشد و قدم‌هایی که برمی‌داریم خیلی قوی‌تر باشد.
امروز تولد حمید قربانی هست، تبریک میگویم به حمید جان که خیلی محکم حرکت کرد. با یک حال افتضاحی آمد و بسیار انسان عجولی بود و همش صحبت از قدیم می‌زد. خیلی خوب حرکت کرد و تبریک میگویم به خودش و خانواده و امیدوارم که همیشه موفق باشد.


آرزوی حمیدرضا:
یامحول الحول والاحوال، به برکت ماه رمضان، حول حالنا الی احسن الحال...
خلاصه سخنان حمیدرضا:
خداوند را به خاطر قرار گرفتن در این روز شاکرم، از آقای مهندس دژاکام بسیار سپاسگزارم، از راهنمای خوبم آقای اخوان و از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم.
من 35 سال در تاریکی‌های اعتیاد بودم و خسارات زیادی به خودم و اطرافیانم رساندم، من در سال 79 زمانی که در بندرعباس زندگی می‌کردم، کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، به دستم رسید و از همان زمان با خواندن این کتاب، مهر مهندس دژاکام بر دلم نشست و به‌نوعی از همان زمان ره‌جوی کنگره شدم، هرچند 15 سال طول کشید تا به کنگره بیایم و درمان شوم.
من در دوران اعتیاد در زندگی‌ام به دلیل تفکرات افیونی مرتکب اشتباهات زیادی شدم و خسارتی فراوانی خصوصاً به خانواده‌ام رساندم و در همین‌جا از همسرم و هم‌سفرم که پا به‌پای من سفر کرد و همین‌طور دختر عزیزم، عذرخواهی کرده و امیدوارم توفیق این را داشته باشم که بتوانم در ادامه ذره‌ای از محبت این عزیزان را جبران کنم.
علیرغم مشکلاتی که داشتم و دارم، در سفر اول و دوم سعی کردم گوش‌به‌فرمان راهنمایم باشم و به هر نحوی که می‌توانم با خدمت در کنگره، دین خودم را ادا کنم. دستور جلسه استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره است و من در سفر اولم موجود حسابم حدود 5 میلیون و دویست هزار تومان بودم و 5 میلیون تومان آن را به همسرم دادم تا در لژیون مالی عضو شود و خوشبختانه این اتفاق افتاد و از این بابت خوشحالم که هر آنچه در توان داشتم و دارم در راستای اهداف کنگره 60 برمی‌دارم و مطمئنم که خیروبرکت آن به زندگی خودم برمی‌گردد.
نویسنده: امیرحسین
لژیون: میلاد تکسیبی

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic