به نام خدا

چهاردهمین  جلسه از دور بیستم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی لوئی پاستور ویژه مسافران و هم‌سفران در روز پنجشنبه مورخ 14/04/96 با دستور جلسه «حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری، مالی و فامیلی در کنگره ممنوع است؟»  به استادی آقای محمد احمدی، نگهبانی آقای حمیدرضا قربانی و دبیری آقای مجید امینی ساعت ۱۷ آغاز بکار کرد

همچنین؛ جشن سومین سال رهایی آقای میلاد تکسیبی «کمک راهنمای محترم شعبه لوئی پاستور» برگزار شد.


خلاصه سخنان استاد:

در رابطه با دستور جلسه این هفته جناب مهندس روز چهارشنبه فرمودند: هرکسی حریمی دارد‌.. لذا، هر انسانی برای خودش حریمی دارد. مثل؛ پدر و مادر حرمت دارند و با آن‌ها نمی‌توان با بلندی صحبت کرد. همین‌طور استاد و آموزگار جایگاه مشخصی دارند.

ازنقطه‌نظر روانشناسی برای انسان‌ها حریم جنسی و فاصله‌ای وجود دارد. این فاصله در شهرها کمتر است. مثل اگر در حدود نیم متر به شخصی نزدیک شویم به‌آرامی چیزی بگوییم،، آن شخص موجب می‌شود و احساس ناراحتی می‌کند‌. این فاصله در مناطق روستانشین بیشتر دیده می‌شود. به خاطر حریم یکدیگر است که روستانشین‌ها با صداهای بلند همدیگر را صدا می‌زنند.حرمت‌ها تنها فقط شامل انسان‌ها و جانداران نمی‌شود، بلکه شامل اشیا، مکان‌ها و حتی زمان هم می‌شود.در اشیا می‌توان کتاب قرآن را نام برد که بدون وضو نمی‌نمی‌توان به آن دست بزنیم. در حریم مکان‌ها، مسجد و یا امامزاده‌ها، برای خود حرمتی دارند. 
به‌قول‌معروف می‌گویند؛ حرمت امامزاده را متولی آن نگه می‌دارد. حریمی که در زمان واقع است، نمی‌توان در زمان‌های به خصوصی، یکسری کارها را انجام داد.
همچنین؛ کنگره ۶۰ از این امر مستثنا نیست و حریم‌ها و حرمت‌های خاصی را شامل می‌شود.
حال؛ شرط عضویت در کنگره چیست؟ در نوشتارها در رابطه با شرط عضویت می‌خوانیم؛تمایل داشتن به قطع مصرف و رعایت یکسری اصول و قوانین.

در خصوص اصول و قوانین کنگره می‌خواهیم صحبت کنیم. در متن وادی‌ها و نوشتارها در مورد قوانین سخن به میان آمده. اهمیت این موضوع به‌قدری مهم هست که در جلسات دو بار خوانده می‌شود

قوانین در کنگره؛ دروغ نگفتن _ حرف یکدیگر را قطع نکردن_یکدیگر را سرزنش نکردن و پوشش مناسب داشتن و...است. درنهایت رعایت این قوانین به درد خودمان می‌خورد و از ما مراقبت می‌کند.

بدین ترتیب؛ اگر خواسته درمان راداریم بایستی در کنگره فاصله‌ها را رعایت کنیمهمیشه به ره‌جوهای خود گفته‌ام؛ اگر از من بپرسند با عشق‌ترین و همچنین خطرناک ترین نقطه دنیا کجاست؟! قطعاً کنگره 60 را خواهم گفت. چراکه؛ همان‌طور که نیروهای الهی در کنگره 60 بسیار نیرومند هستند، نیروهای تخریبی آن‌هم بسیار قوی هستند. مگر نمی‌گوییم دنیا بر پایه اضداد بناشده است؟ کنگره 60 هم جزئی از این کائنات و هستی است.کسی که به کنگره می‌آید مسلم خیلی از مکان‌ها را تجربه کرده است. بنابراین نباید فراموش کنیم برای چه چیزی به کنگره آمده‌ایم و بدانیم که آمده‌ایم برای مسئله درمان اعتیاد و باید خودمان را پس بگیریم.

در خصوص بخش دوم دستور جلسه؛

خاطر دارم؛ آقای ترابمانی، دیده بان محترم کنگره 60 از تعداد ره‌جوهایی که به رهایی رسانده بودم پرسیدند؟ پس از پاسخ پرسیدند؛ چند نفر از این رها یافتگان کنگره‌ای هستند؟!حال؛ در کنگره خیلی‌ها می‌آیند. از این تعداد افراد کمی در کنگره می مانند و خدمت می‌کنند.پس از آن  تعداد کمی به درجه کمک راهنمایی نائل می‌شوند.امروز باهم جمع شده‌ایم تولد سومین سال یکی از این خدمت گذاران که کمک راهنما هم هستند جشن بگیریم. میلاد به کنگره آمد و در لژیون شروع به خدمت کرد.گفته‌اند؛ پاداش شما دست همیاری شمارا خواهد داد. میلاد در سفرش سی دی خوی وحشی  را گوش‌داد. نمی‌دانم چه نور یا حسی در آن سی دی نهفته بود که باعث شد به‌یک‌باره متحول شود.به هم‌سفرانش، به پدر و مادر محترمش تبریک می‌گویم. در این مسیر خیلی از افراد به او کمک کردند. به آقای مهدی سلطانی که راهنمای جونز اوست و تمامی عزیزانی که در کنگره خدمتگزار هستند تبریک و تهنیت می‌گویم.


آرزوی میلاد:

از خداوند می‌خواهم کسانی که در بیرون از کنگره اعتیاددارند و قصد درمان دارند، با کنگره 60 آشنا شوند و بیایند و به درمان برسند.صحبت های میلاد:

خوشحالم در کنار شما هستم. در رابطه با آمدنم به کنگره اکثر مواقع فکر می‌کنم چه مسئله‌ای رخ داد که به‌یک‌باره در من تغییر رخ داد. اوایلی که به کنگره آمده بودم، به حرمت‌های کنگره احترام نمی‌گذاشتم و درکل حریمی را قائل نمی‌شدم. خب، آمدم. سفر طولانی‌ای را تجربه کردم.

چندی پیش شخصی از من پرسید چگونه می‌توان از اعتیاد پیشگیری کرد؟ در پاسخ گفتم: اگر شخص مسئولیت‌پذیری را بپذیرد حداقل 50 درصد مسئله حل خواهد شد. چراکه؛ این اطمینان را می‌دهم، اگر شخصی مسئولیت‌پذیری خود را بپذیرد خواهد دانست این زندگی برای خودش هست. در هر جایگاهی که عهده دارد. این موضوع را در وادی سوم به‌خوبی درک می‌شود.

به‌عنوان کسی که اندیشه اصلاح فردی در سر دارد اگر بخواهم در مورد کنگره ۶۰ صحبت کنم می‌توان گفت؛ در درون دانش کنگره ۶۰ راه نجات نهفته است. مثلث دانایی کنگره که اضلاع  تفکر- تجربه- آموزش  را شامل می‌شود در درون آن نجات می‌بینم. همان‌طور که حضرت عیسی در حقیقت، نجات می‌بیند، من برای مثلث دانایی قائلم. لذا؛ مشکلات تمامی انسان‌ها بر همین دانایی مؤثر است.

کنگره ۶۰ درس بزرگی به بنده داد. من سال‌های سال جنگیدم تا این دنیا و انسان‌ها را تغییر دهم، هر کاری کردم که این روزگار تغییر کند، نشد. آخر به این درک رسیدم من باید خودم تغییر کنم. از زمانی که تغییر کردم، دنیا و باور و روزگارم تغییر کرد

در مورد سی دی خوی وحشی و تأثیر این سی دی این استنباط می شود  که بایستی اهلی شد . آموزش پذیر نبودن مشکلات سال‌های اخیر به خاطر این موضوع بود که حاضر نبودم بنشینم و یاد بگیرم. خداوند را شاکرم که این اتفاق افتاد.از جناب مهندس که زندگی‌ام را به ایشان مدیون هستم تشکر می‌کنم. همچنین از پدر و مادرم تشکروقدردانی می کنم.  امیدوارم بتوانم جبران کنم. تشکر می‌کنم از جناب آقای احمدی، ایشان در رهایی بنده خیلی تأثیرگذار بودند. یکی از اتفاقاتی که امسال رخ داد ره‌جو نگرفتن لژیون جونز بود؛ اما بااین‌حال اندیشه‌ها و تفکرات لژیون جونز همچنان ادامه خواهد داشت. فکر می‌کنم یکی از بهترین اتفاقات زندگی من سفر جونز بود. چراکه خیلی متعادلم کرد. از آقای مهدی سلطانی تشکر می‌کنم.

نویسنده: علی یوسفی

لژیون: آقای میلاد تکسیبی 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: