کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران وهمسفران +جشن مرزبانی
شنبه 25 شهریور 1396 ساعت 12:55 | نوشته ‌شده به دست علی یوسفی | ( نظرات )
به نام خدا 

هشتمین جلسه از دور بیست و یکم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی لوئی پاستور ویژه مسافران و هم‌سفران در روز پنجشنبه مورخ 1396/6/23 با دستور جلسه «هفته ایجنت، اسیستانت ومرزبان (جشن) » به استادی مرزبان محترم جناب آقای حسام میر محمدی نگهبانی آقای محمدجعفر نیا و دبیری آقای حامد رأس ساعت 17 آغاز بکار کرد. 


خلاصه سخنان استاد: 

خداوند را شکر می‌کنم، به میزان درک و آگاهی آن رسیده‌ام، نه به‌اندازه که خدا لایق ستایش است. در ابتدا این هفته را به‌تمامی مرزبان‌ها، ای جنت‌ها و اسیستانت های شعب تبریک بگویم. بخصوص مرزبانان شعبه خودمان، چه در گروه خانواده و چه در گروه مسافران و همچنین به اسیستانت هم‌سفران و ایجنت محترم جناب آقای سبزه‌ای و در رأس به جناب مهندس تهنیت بگویم‌.

گاهی اوقات سال‌ها طول می‌کشد، مسافر مفهوم این دستور جلسات را درک کند و شاید خیلی مواقع نداند کجای کار قرار دارد و چه چیزی باعث شده که به کنگره بیاید و در مسیر درمان قرار بگیرد؛ زیرا؛ کنگره همیشه یک‌بار فرصت را در اختیارمان قرار می‌دهد و اگر مسافر باهوش باشد می‌تواند از زمان 11 ماه به‌خوبی استفاده کند. 
این مسئله را بدین خاطر بیان کردم که در بدو ورود خودم به کنگره با خیلی از بیم و ترس‌های فراوان مسائل حاشیه‌ای از قبیل ترد شدن در اجتماع، خانواده و بدهی‌های مالی روبرو بودم، اما همچنان کنگره را با دیدگاهی به‌مانند ان.جی.او های دیگرمی دیدم.

به‌هرحال؛ نمی‌دانم یک اتفاق خوب؛ شاید یک لبخند، و یا یک حس مشترک باعث شد که درکنگره بمانم؛ و این را مدیون مرزبان محترم آن موقع هستم که در آن زمان از بنده استقبال کرد و این رابطه دلیلی شد که در کنگره ماندگار شدم.

این نکته را بدین خاطر عنوان کردم که بایستی بدانیم زحمتی که یک مرزبان و یا ایجنت می‌کشد روی حساب کاری که انجام می‌دهد نیست. بلکه؛ تمام دیدگاه او بر اساس خدمتی است که انجام می‌دهد.شعاری در کنگره وجود دارد که بارها شنیده‌ایم. با این مضمون که؛ دیگران کاشتند و من خوردم، من بکارم و دیگران بخورند. شاید، اگر به این مقوله بدین دید نگاه کنیم هیچ‌وقت خدمت ما ماندگار نخواهد بود و بایستی در مرحله اول، برای خودمان خدمت کنیم.

حال خوبی که در کنگره تزریق می‌شود، در هیچ کجای دیگر وجود ندارد. همه‌ی کمک راهنماها و یا مرزبانان سه روز در هفته وقت می‌گذارند و به کنگره می‌آیند و قطعاً حسی در کنگره وجود دارد که همه مسافران را در اینجا ماندگار کرده است.

این را بدین‌جهت گفتم که اگر چنین اتحادی وجود نداشته باشد، هیچ‌گاه مرزبان نمی‌تواند نظم جلسات را برگزار کند و این اتحاد با کمک یکدیگر صورت می‌گیرد. چراکه؛ احترام اعضا به مرزبانان، ایجنت و... صرفاً احترام به شخص خاصی نیست. بلکه احترام به شالی است که بر گردن اوست. لذا؛ کنگره بر اساس شال جایگاه‌ها را تعریف و مشخص کرده است.

در کنگره همه در حال خدمت هستند و کسی که بی‌منت خدمت می‌کنم مورداحترام است. یکی از خوبی‌ها و مزایای کنگره این است که همه خدمت‌ها به‌صورت گردشی است. بدین معنا که؛ من به‌عنوان مرزبان 14 ماه خدمت انجام می‌دهم، سپس قدردان و سپاسگزاری از خداوند می‌کنم و دوره مرزبانی‌ام به اتمام می‌رسد و یک نفر دیگر این شال را بر گردن می‌اندازد تا خدمت کند.

یکی از مسئولیت‌های مرزبان این است که محیطی را برای تازه‌واردی که به اینجا می‌آید فراهم کند تا در کنگره بماند. همچنین یکی از نکته‌هایی که برای مرزبانان مهم هست نظم و انضباط هست.

وظایفی که بر عهده مرزبان هست این است که مرز بین قوانین حرمت‌هایی که در کنگره قرار دارد را انجام می‌دهد. به‌عبارت‌دیگر می‌توانم بگویم اجرای قوانین کنگره بر عهده مرزبانی است. همچنین ایجنت رابطی هست بین نمایندگی و دفتر مرکزی و آقای مهندس هست.

مرزبانان خیلی وقت‌ها توانایی انجام قوانینی را داشته می‌شوند. اما گروه مرزبانی ما سعی کرده‌ایم اکثر مواقع با ایجنت محترم جناب آقای سبزه‌ای مشورت کنیم و کاری را انجام دهیم؛ زیرا تجربه کافی‌ای در این مسئله وجود نداشته است.

در پایان صحبت‌هایم از مرزبانان محترم نمایندگی آقایان رضا، محسن، وحید و حسن عزیز تشکر می‌کنم که در کنار آن‌ها می‌توانم آموزش بگیرم. و مهم‌ترین آموزشی که در این جایگاه توانستم بگیرم بالا بردن نقطه تحمل هست. چراکه؛ پس از رهایی بالا بردن نقطه تحمل خیلی مهم هست.


نویسنده: علی یوسفی

عکس : حسن 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات