کارگاه های آموزشی کنگره 60 ویژه مسافران
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 15:30 | نوشته ‌شده به دست علی یوسفی | ( نظرات )
به نام خدا

پنجمین جلسه از دور بیستم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی لویی پاستور ویژه مسافران در روز یکشنبه 28/08/96 با دستور جلسه «وادی سوم» با استادی جناب آقای کوروش و نگهبانی آقای مجید و دبیری آقای امین رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که در نمایندگی لویی پاستور حضور یافتم. آخرین بار در نمایندگی سعادت‌آباد عمده بودم که پس‌ازاین سال‌ها، این اولی نباری است که در اینجا حاضر شدم. تعجب ندارد؛ زیرا کنگره به‌قدری گسترش‌یافته است که پیش‌ازاین درگذشته اعضا فقط همدیگر را نمی‌شناختند، اما در حال حاضر باوجود توسعه کنگره شناخت اعضا از نمایندگی‌ها محدودشده است و این نشان‌دهنده رشد و توسعه خوب کنگره هست.

 در دستور جلسات هفتگی که وادی‌ها قرار دارد، وادی سوم کوتاه ومختصردر کتاب عشق توضیح داده‌شده است. چیزی در بین دو یا سه صفحه هست. اما این مطالب را که می‌خوانیم متوجه می‌شویم که ما اعضایی که سال‌ها در مورد این وادی‌ها کارمیکنیم و آموزش می‌گیریم هنوز نتوانستیم به آن مطالب صحیح پی ببریم و از آن بتوانیم استفاده کنیم.

در دو جلسه گذشته که در خصوص وادی دوم صحبت شد و سپس هفته جشن گل‌ریزان را داشتیم و در حال حاضر هم وادی سوم دستور جلسه این هفته هست این دستور جلسات به همدیگر خیلی مرتبط هستند. چراکه؛ در وادی دوم اشاره می‌کند که هرکدام از ما به این فکر نکنیم که به هیچ نیستیم واتفاقا دستور جلسه هفته آینده آن به جشن گل‌ریزان که رسید اعضا به‌خوبی نشان دادند که چه کسانی هستند و همچنین ر دستور جلسه این هفته که وادی سوم هست و همه‌چیز را به خود شخص برمی‌گرداند.

 به این معنا که اگر شخصی به‌تازگی به کنگره آمده باشد و آشنایی مختصری نداشته باشد، به نحوی ناامید می‌شود. زیرا تا به قبل ورود همه اشتباهات و مسئولیت‌ها را به گردن دیگران می‌انداخت ومی توانست اعتیاد خود را از جانب شرایط و اشخاص توجیه کند؛ اما در وادی سوم این‌گونه بیان می‌کند که اگر تا به الآن اعتیاد شخصی بر گردن افراد دیگر بوده است، اما در ارتباط با درمان آن به گردن هیچ شخص دیگری نیست و خود او مسئول درمانش هست. وادی سوم این‌گونه بیان می‌کند که اگر تمام انسان‌ها سندی را تحت عنوان اینکه باعث شده‌اند تا شخصی مصرف‌کننده شود، اما در مقابل آن هیچ‌کسی نمی‌تواند سندی را ارائه دهد تا عنوان کند باعث شده‌اند تا شخص درمان شود، مگر اینکه خود شخص حرکت کند و پیگیر درمانش باشد. درمان اعتیاد کاملاً کاری به‌تنهایی و مجردی هست.

به خاطر دارم در زمان مصرفم، آن‌قدر ترک کرده بودم دیگر از اعتیادم خجالت نمی‌کشیدم. بلکه از ترک کردن و بیان کردن آن خجالت می‌کشیدم. چراکه؛ از بس ترک‌های ناموفق را تجربه کرده بودم دیگر به کسی نمی‌گفتم. جالب این است که از اوایل افتتاح کنگره که عملکرد قدم‌به‌قدم کنگره روبه‌جلو را می‌دیدم و آشنایی‌ات داشتم. لذا؛ در زمان ورودم به کنگره ماهی یک‌بار به کنگره مراجعه می‌کردم و به دلیل اینکه تصورم این بود همه مصرف می‌کنند و همچنین عدم اعتمادم باعث شده بود به دنبال شریکی برای خودم در کنگره بگردم. همه ما خوب می‌دانیم، انسان‌ها برای انجام کارهای منفی و خلاف به دنبال شریکی می‌گردند و همین‌طور برای انجام کارهای مثبت و خیر علاقه دارند وانمود کنند به‌تنهایی انجام داده‌اند. در خصوص اعتیاد هم در وادی سوم هم به همین منوال صحبت شده است. چراکه؛ وادی سوم بیان می‌کند که قدم برداریم و به آهستگی مشکلات خودمان که بر گردن دیگران انداخته‌ایم رهایی دهیم و تا قبل از اینکه دیگران حل نکرده‌اند خودمان دست بکار شویم.

در سی‌دی‌هایی که آقای مهندس صحبت می‌کنند همه‌چیز را خودمانی بیان می‌کنند تا درک پذیر باشیم. در اکثر سی‌دی‌هایشان به این موضوع اشاره می‌کنند همه چی از خود ما و درون ما شروع می‌شود و به خود ما و برونمان ختم می‌شود. به‌طور مثال اگر بحث صور آشکار هست 11 ماه سفر اول و مصرف دارو هست و صور پنهان که در سفر دوم جدی‌تر پرداخته می‌شود. تمام مطالب به‌قدری وسیع هستند که فقط شروع آن مشخص هست و پایانی ندارند. به عبارتی اگر کسی قصد داشته باشد خودشناسی را انجام دهد با یک شروع و پایانی نامحدود روبرو می‌شود.

بنابراین وادی‌ها همیشه کاربردی هستند و مخصوص وادی سوم را در هر زمان بایستی اجرایی کرد. لذا سفر دوم تمامی ندارد و با قطع شدن دارو به‌تازگی مسیر حرکت را آغاز می‌شود. دریکی از صحبت‌های مرحوم حسین پناهی در مورد مشکل گفته بود، زندگی تشکیل‌شده است از مشکلات. نه اینکه زندگی مشکلات داشته باشد؛ بنابراین زندگی خود باعث می‌شود که زندگی کنیم. مشکلاتی از قبیل شغل و ازدواج و فرزندان و...اگر دقت کرده باشیم برای بیشتر کردن این مشکلات خودمان تلاش می‌کنیم. به فرض تلاش می‌کنیم که ماشین بخریم و پس از خرید آن‌یک عمر هم غصه مشکلات آن را می‌خوریم. پس اگر دقت کنیم متوجه می‌شویم همه این مشکلات زیبا قشنگ هست. زیرا شروع و پایانش در اختیار خودمان هست. امیدوارم در کنگره بتوانیم آموزش‌ها را کاملاً یاد بگیریم.


نویسنده: علی یوسفی

لژیون : آقای میلاد تکسیبیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات